Kayıp ilanı

Öncelikli olarak hangi durumlar ile karşı karşıya kalındığı takdirde kayıp ilanı vermek gerekir ve bunun bir kanuni zorunluluğu varmıdır? Bazı belgeler kaybedildiği takdirde kanunen gazete ile duyuru yapmak zorundasınız bazılarında ise bağlı bulunduğunuz kurumun kararına göre hareket etmek zorundasınız. Her ne kadar bazı evrakların kaybolması durumunda gazeteye kayıp ilanı verilmesi zorunlu olsada bir çok zamanda insanlar kaybettikleri bu kimlik veya belgelerin ileride başlarına herhangi bir sorun açmasına engel olabilmek adına gazetelere ilan verirler. Tabi en önemli hususlardan biride ilanınızın yayınlanmış olduğu gazeteyi alıp saklamanızdır.

 

Kayıp ilanları gazetelerin seri ilan olarak nitelendirilen sayfalarında yer alan bölüme verilebilir. Bu ilanlar kimlik ayda diğer evrakların kaybolması durumunda verdiğiniz ilanlardır. Böylece kaybettiğiniz ilan için hükümsüz olduğunu belirtebilirsiniz. Bu belgeyle bir işlem yapılsa bile sizler hakkınızı böylece savunabilir ve yenisini de çıkarabilirsiniz.

 

Firmamız uzun yıllardan beri yerel ve ulusal gazetelerde kayıp ilanı vermenize aracılık etmektedir. Bize ulaş ve istediğin gazeteye kayıp ilanı ver. Bu ilanlar zayi ilanı olarak da anılmaktadır. Kimlik, nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport gibi belgeler için gazeteye kayıp ilanı verebilirsiniz. Böylece yeni belge çıkartabilirsiniz. Bu ilanı vermezseniz ileride bir sorun çıkabilir. Bu ilan geçici koruma belgesi ya da SRC belgesi gibi farklı kimlik niteliği taşıyan belgeler için de verilir. Sizler için uygun fiyatlı ve hızlı bir şekilde ilan verme konusunda yardımcı oluyoruz.

 

Kayıp İlanı Nasıl Verilir?

Kayıp ilanı verirken öncelikle kaybolan evrak ya da kimlik hakkında net bir bilgi yazılır. Burada bilinmesi durumunda kaybolma tarihine yer verilir. Ayrıca ilan için “hükümsüzdür” yazısı yer almalıdır. Başka bir ürün için kayıp ilanı veriyorsanız markası ve diğer detaylar verilmelidir. Bir firmayı ilgilendiren bir ilansa firmanın bilgileri eksiksiz şekilde yazılır. İş yeri açma ya da çalışma ruhsatı için veriliş tarihi ve belge numarası yazılmalıdır.

 

Kayıp İlanı Ücretleri

Kayıp ilanı ücretleri gazeteye göre değişmektedir. Sizler bir kayıp ilanı vermek istediğinizde öncelikle bizleri arayın. İstediğiniz gazeteyi belirtin ve sizler için ekiplerimiz hemen güncel fiyat bilgisini öğrensin. Sonrasında ise kısa süre içinde ilanınızı işleme koyabilirsiniz. En uygun fiyatlara kayıp ilanı vermek için hemen bizi arayın ve istediğiniz gazetede ilanınızı yayınlatalım.

 

Kayıp ilanı örnekleri

Nüfus cüzdanı kayıp ilanı örneği:
Nüfus cüzdanımı kaybettim hükümsüzdür. Fehmi Fıdıllıoğlu
Kimlik kayıp ilanı örneği:
Kimliğimi kaybettim hükümsüzdür. Ayşenaz Kırılgan
Sürücü belgesi kayıp ilanı örneği:
Sürücü belgemi kaybettim hükümsüzdür. Fatmanur Gülşenler
Ehliyet kayıp ilanı örneği:
Ehliyetimi kaybettim hükümsüzdür. Jale Parıldayan
Öğrenci kimliği kayıp ilanı örneği:
Öğrenci kimliğimi kaybettim hükümsüzdür. Nurhayat Çelikkol
Diploma kayıp ilanı örneği:
Diplomamı kaybettim hükümsüzdür. Hakkı Yağmurdereli

Kayıp ilanlarınızı verebileceğiniz gazeteler;
Hürriyet, Sabah, Posta, ve tüm yerel gazeteler 

Open chat
Merhaba İlan vermek istiyorum
Merhaba İlan vermek istiyorum
Powered by